Daha saçma ne olabilir ki?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 Mart 2014 Cuma

deneme yazma çabaları sonucu çıkan tuhaf... bir şey

Dün okulda dil anlatım dersinde deneme konusunu işledik ve hocamız bizden bir deneme yazmamızı istedi. Bir kaç konu verdi isteyen başka konulardan da yazabilirdi.Herkes harıl harıl yazıyor. Ben daha ne yazsam diye düşünüyordum ki aşağıda ki göze korkutucu gelen uzun ve bir saçmalarkene başyapıtı(!) olan yazıyı  yazdım (biliyorum cümle yine tuhaf bitti)
öhöm başlıyorum acıcık(!) uzun :D
__________________________________________________________
hasta olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu!

Hastasındır. Ama öyle böyle değil.Burnun silmekten kimbilir yılan gibi kaçıncı derisini değiştirmiştir.Yutkunduğunda boğazında acı ve ekşi karışımı bir tat olur. İhtiyacın olan tek şey biraz ilgi ve şefkattir.Evinde herkes hasta olduğu için kendini acındırabileceğin kimse yoktur. Okulda sana iyi davranılacağını düşünerek okula gelirsin ve hayal kırıklığına uğrarsın.Çünkü senle beraber en az 7-8 kişi hapşırır yine seninle birlikte  en az 8-10 kişi öksürür ve senfoni orkestrasındaki birlik beraberliği kıskandıracak şekilde bir o kadar kişide tabi yine senle birlikte burnunu çeker.Artık yapılacak birşey kalmamıştır. Kendi başının çaresine bakarsın.Komşular hal hatır sormak için geldiğinde sağlam adam bulduğun için sevinirsin.Sonunda kendini birilerine acındırıp istediğin ilgi ve şefkati görmen için bir ışık yanmıştır.Onları kapıda karşılarken hasta olduğunu söyler ve fazla yaklaşmamalarını istersin. böylece hasta olduğunu açık açık gösteren ilk sinyali verirsin.Daha sonraki aşamada gelen misafirlere kahve yaparken sofra hazırlarken bol bol öksürmen ve hapşırman gerekir.(tabi  rahat rahat hapşıramazsın çünkü elinde her dakika peçete bulunmaz. Bu yüzden basıncın etkisiyle gözlerin dolar.)
Bir şekilde kendine gerekli olan ilgi ve şefkati sağlarsın ve ertesi gün okula gidersin. Okulda hasta omayan arkadaşların bir tavuğu kışkışlar gibi seni de kışkışlarlar. Üzgün ve yorgun bir şekilde  eve gelirsin. Hadiiiii...Bu sefer ailen doktora gitmen için baskı yapar.Zora ki hastahaneye gidersin. daha sıranın gelmesi için önünde 5 kişi vardır. çaresiz boş bulduğun bir yere oturursun .  annesinin yanında bir ileri bir geri giderek sıkılan canını gevşetmeye çalışan küçük sempatik kızı fark edersin . kızı incelemeyi bitirip yerdeki karolara tekrar döndüğünde hooop kızın ayağı kayar tam düşecekken annesi onu tutar . Sıra sempatik küçük kızla annesine gelir içeri girerler.Birazdan sıra sana gelir ve sende küçük kızın peşi sıra içeri girersin. Doktor gelir tansiyonuna bakarlar ateşiniş kontrol edip boğazını incelerler.Hiç birşeyin yoktur turp gibisindir.Doktor kinayeli bir şekilde ( belkide hasta olduğun için alıngansındır.) grip olmuşsun der. gözlerin matematik yazılısında o zor soruyu çözdüğünde bile böyle parlamamıştır.(ne yazık ki henüz matematik yazılısında öyle zor bir soruyu falan çözememişsindir. ama ümitlisindir. bi gün sende başaracaksın...) O gözlerde zaferin derin ışıltısı vardır. .İçinden "Biliyordum!" dersin sonra sırada gördüğün küçük sempatik kızın "Anneeaaağğğğğğ!!" bağırışları eşliğinde gerçek dünyaya dönersin.Zavallı küçük kızı ve eleğe dönmüş arkasını düşünürsün. .Tabi arkasını fazla düşünmezsin çünkü hastahaneye gelirken senin korkunda arkanın eleğe dönmesidir. derin bir oh çekip dışarı çıkarsın. Birkaç  haftaya kalmaz iyileşirsin. Derken daha bir ay olmadan yine burnunun derisi soyulmaya sesin kısılmaya başlar Artık kaçamazsın . Bu kısır döngünün esiri olmuşsundur....
________________________________________

Bitti :D pek denmeye benzetemedim ben ama neyse .. arlaraıda çooook uzamışım farkettimde neyse hocaya verdim bile kağıdı artık hayırlısı :)

Nehir gibi akın veeee yükseklerden uçun .....

4 yorum:

 1. ama ben buna çok güldüm. güzel olmuş ki eğlendirici valla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler :) gerçek kişi ve kurumlarla kısmen alakası vardır :D

   Sil
  2. hah haaaa, komiksin beeeee, herşey yolunda di mii, okul filaan :)

   Sil
  3. şimdilik yolunda bir de veli toplantısı sonrası alabilirim bu soruyu :)

   Sil